Мета: з,ясувати, що таке управлінська діяльність та які її складові,для чого і як формується бізнес-план;чим розрізняються організаційні структури побудови підприємства;сформувати в учнів знання про мотивацію та контроль як функцію менеджменту;розвивати економічне мислення;виховувати культуру спілкування,допитливість,самостійність.
Тип уроку:урок засвоєння нових знань.
Хід уроку
1.Організаційний момент.
2.Актуалізація опорних знань і вмінь учнів. Економічна гра: «Організаційні форми бізнесу»
Потрібні матеріали:
- кольорові картки.
Потрібний час:
10 хв.
Методика проведення гри:
1. Роздайте учням 3 види карток різного кольору з назвою організаційних форм підприємств:
- біла картка – “Одноосібне володіння”;
- блакитна – “Партнерство (товариство)”;
- рожева – “Корпорація”.
2. Поясніть, що вчитель читає вголос інформацію, що містить основні ознаки певної організаційної форми бізнесу.
3. Прослухавши інформацію вчителя, учні піднімають ту картку, яка, з їхньої точки зору, характеризує конкретну організаційну форму бізнесу.
Інформація, яку зачитує вчитель:
Яку організаційну форму бізнесу це характеризує?
- Людина є власником акцій підприємства
(корпорація)
- Власник підприємства має найбільшу ступінь свободи дій
(одноосібне володіння)
- Юрист склав угоду між 3 особами на спільне відкриття підприємства
(партнерство)
- Велика нафтопереробна компанія поєднала свій капітал з 2 нафтодобувними підприємствами
(корпорація)
- Значна концентрація грошей, матеріальних активів, людських ресурсів характерна для
(корпорації)
- Власник підприємства сам отримує весь прибуток
(одноосібне володіння)
- Невелике за розміром підприємство розподіляє між трьома його власниками відповідальність за прийняті управлінські рішення, прибутки та збитки
(партнерство)
- Я хочу відкрити лоток по продажу хліба. Яку організаційну форму підприємства доцільно обрати?
(одноосібне володіння)
4. По кольоровим карткам вчитель бачить, наскільки вірно діти зрозуміли характерні ознаки організаційних форм бізнесу; якщо виникає потреба – дає коментарі або просить, щоб це зробив хтось з учнів.
3.Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності.
Усвідомлення виняткової ролі управління підприємством у розвинутих країнах відбулося ще на початку 20століття.Тоді зрозуміли,що діяльність у сфері управління-це окрема професія; люди, які опанували цю професію,-шанований прошарок суспільства; теорія управління-необхідна наука.
4.Вивчення нового матеріалу.
Найважче мистецтво-це мистецтво керувати.
М.Вебер.
Щоб керувати безліччю людей,краще бути людяним,
ніж зарозумілим,і краще бути милосердним,ніж жорстоким.
Н. Макіавелі
Використання мультимедійної дошки.
Основні риси менеджера:
-концептуальність мислення;
-оперативність і гнучкість мислення, здатність швидко орієнтуватись в ситуації й обирати кращий варіант з можливих;
-широкий світогляд і глибокі фахові знання;
-вдача лідера, вміння організувати людей;
-вміння передавати свої ідеї;
-комунікабельність.
«Поради майбутнім менеджерам»
-глибоко вивчайте основи підприємницької професії;
-тренуйте в собі відчуття часу;вміння швидко реагувати на зміни ситуації,прийняття рішення;вчіться заощаджувати час власний та інших;
-не лякайтесь нового; шукайте нестандартні підходи до розв,язання будь-якої проблеми;
-вчіться вмінню контактувати з людьми: уважно прислухайтесь до думки інших;намагайтесь зацікавити їх своїми ідеями;
-розвивайте в собі організованість, самодисципліну, відповідальність;
-привчайтесь ставити перед собою конкретні цілі і наполегливо домагайтеся їх реалізації;
-будьте толерантними, поважайте думку інших, пам,ятайте, що творчість і висока віддача можливі лише в умовах поваги до людини,у демократичній атмосфері.
5.Закріплення нових знань і вмінь учнів.
А)Знайдіть помилки в тексті та виправте їх.
«Лінійна організаційна структура найбільше підходить для великих підприємств зі складною технологією. Уній розпорядження керівників легко досягають безпосередніх виконавців, а діяльність вищого керівника з координації дій підлеглих є досить складною. У цьому перевага такої організації. Водночас вона має недоліки, пов,язані з тим, що на кожного керівника підрозділу покладається незначна кількість функціональних обов,язків.»
«Мотивація- це перевірка відповідності фактичного стану речей визначеній меті.»
Б)Якого розміру та якої організаційної форми доцільно зробити підприємство,що здійснює таку діяльність:
-виробляє залізничні вагони;
-створює музичні кліпи;
-надає юридичні послуги;
-видає книжки та листівки?
В)Побудуйте структуру управління підприємства своїх батьків або школи( на вибір).
6.Підсумок уроку.
7.Домашнє завдання.
Опрацюйте матеріал підручника,дослідіть ринок будь-якого товару в нашій місцевості й складіть свій невеликий бізнес-план.
Тема. Географічне положення Південної Америки. Дослідження та освоєння материка. Практична робота № 5.Позначення на контурній карті географічних об’єктів Південної Америки.
Мета. Формувати в учнів загальне уявлення про географічне положення Південної Америки ,поглибити знання про історію відкриття та дослідження материка, закріпити вміння складати характеристику ФГП за допомогою карт атласу ,розвивати пізнавальний інтерес до історії географічних досліджень, удосконалювати навички самостійної навчально-пізнавальної діяльності, виховувати зацікавленість до дослідницької роботи.
Тип уроку :вивчення нового матеріалу.
Обладнання: підручник, атлас, практикум, фізична карта Південної Америки, ІКТ.
Опорні та базові поняття: материк ,частина світу ,географічне положення материка ,берегова лінія.
Географічна номенклатура:миси:Галлінас,Фроуерд,Горн,Кабу-Бранка,Паріньяс,Карибське море ,затока Ла-Плата, протоки: Дрейка, Магелланова, острови: Вогняна Земля, Фолкленські.
Хід уроку
1.Організаційний момент.
Найкраща витрата часу-праця. Сподіваюсь ,що ви матимете сьогодні на уроці задоволення від праці і не витрачатимете марно часу, а відкриєте для себе багато цікавого та нового.
2.Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності.
Прийом «Здивуй всіх»
Безліч протиріч є на території материка, що вивчатимемо:
найвологіший материк-найсухіша пустеля,
найвищий водоспад-найпізніше відкритий,
більшість населення живе не на рівнинах, а в горах.
Визначити назву материка допоможуть записки.
Гра «Пляшкова пошта»(визначити точки)
12 пн.ш.,72 зх.д.,
53 пд.ш..71 зх.д..
5 пд.ш..82 зх.д..
7 пд.ш..34 зх.д.
Записуємо тему уроку .Комп’ютерні презентації.
3.Актуалізація опорних знань ,вмінь, навичок учнів.
-До якої частини світу належить Південна Америка?
-Хто відкрив Америку?
-Складіть асоціативну схему-павучок материка.
4.Вивчення нового матеріалу.
а) особливості ФГП Південної Америки
площа-18,3млн.км;
населення-400млн.чол.
Завдання 1: відповідно до плану ФГП скласти характеристику географічного положення Південної Америки.
Завдання 2: записати в зошит координати крайніх точок.
Завдання 3: визначити протяжність з півночі на південь по 70-му меридіану, з заходу на схід –по 10-ій паралелі.
б) заочна подорож узбережжям материка
Завдання: визначити особливості берегової лінії.
Фізкультхвилинка.
Гра «В якій півкулі?»(якщо в Пн.- руки вгору, в Пд.- присісти, в Зх.- поворот вліво, в Сх. – поворот вправо):
Панамський канал, Перуанська течія, Бразильська течія, мис Горн, мис Фроуерд, затока Ла – Плата, мис Кабу – Бранку.
в) історія відкриття та дослідження
Дослідницька робота ( випереджальне завдання: зібрати матеріал про відкриття та освоєння Південної Америки )
Група 1: «Плавання Христофора Колумба»;
Група 2: «Загадки Амеріго Веспуччі»;
Група 3: «Колонізація Америки»;
Група 4: «Дослідження Александра Гумбольда»;
Група 5: «Експедиція Миколи Вавілова».
Комп’ютерні презентації. Фільм.
Прийом «Географічна лабораторія»
Заповнюємо таблицю ( 1 варіант-«Першовідкривачі», 2 варіант-«Дослідники»)
5.Закріплення вивченого матеріалу.
Практична робота №5.
Завдання: знайти і позначити на контурній карті географічні об’єкти, вивчені на уроці.
тести
1. В яких півкулях розташована Південна Америка?
А) Південній, Західній;
Б) Західній, Південній, Північній;
В)Північній, Східній;
Г) Західній, Східній.
2. Крайня південна точка:
А) Галлінас;
Б) Горн;
В) Кабу -Бранку;
Г) Фроуерд.
3. Христофор Колумб здійснив чотири подорожі до берегів Нового Світу. В ході якої з подорожей досяг Південної Америки?
А) першої;
Б) другої;
В) третьої;
Г) четвертої.
4. Корінні жителі материка:
А) аборигени;
Б) арабські народи;
В) індіанці;
Г) народи банту.
5. Хто з мореплавців назвав жителів Америки індіанцями, помилково гадаючи, що він приплив до Індії?
А) Ф. Магеллан;
Б) Хр. Колумб;
В) А. Веспуччі;
Г) А. Охеда.
6. Як зветься протока, названа на честь мореплавця, який вперше здійснив кругосвітню подорож?
А) Дрейка;
Б) Магелланова;
В) Берінгова;
Г) Девісова.
7. Найбільший острів біля узбережжя Південної Америки:
А) Галапагос;
Б) Південна Джорджія;
В) Трінідаді;
Г) Вогняна Земля.
8. Більшість річок материка несуть свої води в:
А) Тихий;
Б) Атлантичний;
В) Індійський;
Г) Північний Льодовитий океан.
6. Підсумок уроку. Оцінювання.
Гадаю наш урок був успішним. Підготовлені виступи допомогли пригадати вивчене у 6 класі та поглибити знання про історію відкриття й дослідження Південної Америки. А тепер спробуємо оцінити урок, використовуючи слова:
-Мені сподобалось…
-Ми дізнались і навчились…
7. Домашнє завдання.
Опрацювати параграф 27; скласти топонімічний словник основних елементів берегової лінії.
Тема. Тектонічні структури.
Мета. Повторити, поглибити та систематизувати знання учнів про внутрішню будову земної кори, сформувати знання про особливості тектонічної будови України; розвивати практичні уміння та навички роботи з картами атласу, виховувати комунікативні здібності учнів, дбайливе ставлення до природи .
Тип уроку: формування та вдосконалення вмінь та навичок.
Обладнання: фізична карта України, атлас України, карто-схеми України, підручник, проектор, ноутбук.
Хід уроку
Епіграф уроку: «У світі немає нічого постійного»
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів.
Міні-конкурс «Знайди помилку» (слайди 1-4).
ІІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності учнів.
Легенда
Був собі в стародавні часи легендарний герой на ім'я Кідца. Подорожував він Землею.
І ось одного разу потрапив він у велике місто. Побачив гомінкий базар. Підійшов до одного з тор¬говців та спитав, чи давно стоїть у цьому місті це славетне місце. На це торговець відповів, що міс¬то це дуже старовинне і що його батько, дід та прадід з давніх-давен були його мешканцями й торгували на цьому базарі.
Кідца подивився на славетне місто та пішов собі далі.
Через багато сотень років він знову потрапив у цю місцевість і побачив на місці славетного міста поле, на якому батько із сином в'язали в снопи пше-ницю. Кідца спитав у них, чи давно вони обробляють це поле, адже тут, ще не так давно було славетне міс¬то. Батько разом із сином відповіли, що скільки вони себе пам’ятають, стільки існує це поле, ще дід діда обробляв його та вирощував на ньому пшеницю. Кідца здивувався такій відповіді та й пішов далі.
Минуло ще чимало років. Кідца знову повернувся в цю місцевість та побачив синє море на місці колиш¬нього багатого на врожай поля пшениці. Здивувавшись, він спитав у рибалок, які вибирали рибу, чи давно вони займаються тут цим промислом, адже нещодавно тут було чудове поле. Рибалки дуже здивувались цьо¬му запитанню і відповіли, що їхні діди-прадіди ловили тут рибу і ніхто ні про яке поле ніколи не чув..
Ця легенда має дуже глибокий смисл. Вигляд нашо¬го краю змінювався під впливом зовнішніх та внутріш¬ніх сил Землі. Територія його не раз була дном моря, не раз укривалась густими лісами, тут росли папоро¬ті, хвощі, плауни. Були тут і діючі вулкани. Тваринами, що найчастіше зустрічались, були динозаври. Скелет одного з них знайдено в районі міста Дружківка, у до¬вжину він сягав понад 30 метрів.
IV. Вивчення нового матеріалу.
- Що вивчає наука тектоніка?
- З якою метою вивчають тектонічну будову?
Тема уроку: «Тектонічні структури»
План (слайд 5)
1. Основні тектонічні структури.
2. Платформи.
3. Середземноморський рухомий пояс.
Розглянемо найбільші тектонічні структури-платформи і рухомі пояси.
Будова платформи (слайд 6).
Будова складної структури (слайд 7).
Тектонічна карта України (слайд 8).
Розглядаємо тектонічну карту та виявляємо основні особливості тектонічної будови земної кори в межах України.
Територія України розташована в межах:
- давньої (докембрійської) східноєвропейської платформи;
- молодих Західноєвропейської і Скіфської платформ;
- Середземноморського (альпійського) складчастого поясу, представленого двома системами: Карпатської і Кримською.
«Робота в парах»
Завдання: за допомогою карти, атласу, тексту підручника, визначити тектонічні структури України. Заповніть таблицю (слайд 9).
Пари працюють, заповнюючи таблицю (одна пара – одна тектонічна структура).
Через 3-4 хвилини учні розповідають про ті тектонічні структури України, над якими вони працювали.
Слайд 10, 11. Український щит.
Слайд 12, 13. Волинсько-Подільська плита.
Слайд 14, 15. Дніпровсько-Донецька западина.
Слайд 16, 17. Причорноморська западина.
Слайд 18, 19. Західноєвропейська платформа.
Слайд 20, 21. Скіфська платформа.
Слайд 22, 23. Карпатська складчаста система.
Слайд 24, 25. Кримська складчаста система.
V. Закріплення матеріалу.
Гра «Мозаїка». В конвертах пазли-тектонічні структури України. Розмістіть їх на карто-схемах України (слайд 26).
«Відгадай та поясни поняття» (слайд 27).
VI. Підсумок уроку. Діти пояснюють значення епіграфа уроку. Заключне слово вчителя.
Земна кора в межах території України формувалась протягом багатьох геологічних епох, тому має складну тектонічну будову, а тектонічні структури дуже розрізняються як за часом утворення, так і за розмірами та іншими особливостями.
Оцінювання.
VII. Домашнє завдання.
Опрацювати текст підручника, підписати на карто-схемах основні тектонічні структури.
Тема. Чорне море.
Мета: ознайомити учнів із загальними рисами Чорного моря, особливостями берегової лінії, природними умовами і ресурсами, екологічними проблемами, розвивати вміння мислити, працювати з різними джерелами географічних знань, виховувати екологічну культуру школярів на прикладах раціонального використання природних ресурсів Чорного моря.
Обладнання: фізична карта України, роздавальний та демонстраційний матеріал.
Тип уроку: засвоєння нових знань ( урок- експедиція )
Хід уроку
1. Організаційний момент.
2. Мотивація пізнавальної діяльності.
Світ дивовижний, світ унікальний, світ загадковий і привабливий. Він приховує в собі безліч таємниць. Яку ж таємницю будемо відкривати сьогодні на уроці? Ви зараз про це довідаєтесь, прослухавши уривок з роману Жуля Верна «Подорож до центра Землі»:
« Водна гладінь простягалась перед нами, зливаючись з горизонтом. Дуже порізаний піщаний берег…, об який плескались хвилі, був усипаний дрібними черепашками. Легка піна на гребенях злітала від подуву вітерця і бризки потрапляли в обличчя.»
Тема уроку: Чорне море. Наше завдання сьогодні на уроці –довідатись про унікальність цього природного комплексу, ознайомитись з особливостями природи.
Декілька років тому в засобах масової інформації повідомлялось про те, що Чорне море може загорітись, а інші стверджували, що воно може вибухнути – Чорне море сьогодні й справді в небезпеці. А ми спробуємо дати відповідь на таке проблемне питання:
-Чи зможе людина врятувати Чорне море?
3. Актуалізація опорних знань, вмінь, навичок.
- Що називається морем?
-Чорне море внутрішнє чи окраїнне?
-До басейну якого океану належить Чорне море?
4. Вивчення нового матеріалу.
Урок у нас сьогодні незвичайний. Це урок – експедиція. Уявіть собі, що ви члени наукової експедиції і вам доручили вивчити особливості природи Чорного моря, його екологічні проблеми.
Об’єднуємось в групи, будемо досліджувати різні питання. А результати будемо записувати в бортові журнали (зошити).
Кожна група отримує завдання, над якими працює 10 хв.
Група 1. Географи (визначають географічне положення):
А) до басейну якого океану належить?
Б) береги яких країн омиває?
В) якими протоками з’єднується з іншими морями?
Г) фізичні параметри (площа акваторії, глибини, довжина берегової лінії).
Група 2. Геологи (досліджують історію формування Чорного моря, будову і рельєф дна):
А) геологічна історія моря;
Б) будова і рельєф дна;
В) в якій частині моря найбільший шельф?
Г) середня і максимальна глибина;
Д) корисні копалини в шельфі моря.
Група 3. Картографи (виясняють, які особливості берегової лінії):
А) характеристика берегової лінії;
Б) нанесення на контурну карту заток, проток, островів. півостровів. лиманів, кіс).
Група 4. Кліматологи (досліджують кліматичний режим моря):
А) тип клімату;
Б) середні температури січня. липня;
В) кількість опадів;
Г) типи повітряних мас;
Д) чи замерзає?
Ж) чи змінюється з глибиною?
Група 5. Гідрологи (опрацьовують гідрологічний режим моря):
А) солоність води;
Б) яка своєрідна особливість Чорного моря?
В) чи відбувається опріснення води?
Г) які річки впадають в Чорне море?
Д) течії.
Група 6. Біологи (вивчають органічний світ моря):
А) на які ресурси багате Чорне море?
Б) видовий склад рослинного і тваринного світу;
В) оцінка екологічної ситуації;
Г) джерела забруднення.
Група 7. Туристи (випереджальне завдання – «Круїз по Чорному морю»).
Представники кожної групи представляють свої дослідження.
Бесіда.
-Чи можлива біологічна смерть моря?
-Як господарська діяльність вплинула на екологічний стан моря?
Схема (в зошит).
Причини можливої біологічної смерті Чорного моря
/ \
Нагромадження Н2S паразит гребінник
--поганий водообмін з океаном;
--біохімічні процеси (висока концентрація органіки, анаеробні бактерії);
--поганий вертикальний обмін води;
--часті землетруси, накопичення газів;
--побутові стоки, каналізація.
Прийом «Килим ідей».
-Які заходи ви можете запропонувати щодо раціонального використання та охорони Чорного моря?
-Як можна запобігти негативному впливу на море?
Ідеї:
-зменшити концентрацію органічних решток, що потрапляють з річок, шляхом біологічного
очищення води (бактерії, молюски);
-збудувати очисні споруди на річках у промисловій зоні України;
-очистка побутових стоків (зменшити антропогенний вплив на узбережжя);
-покращити якість морського транспорту;
-розвивати міжнародну співпрацю для вирішення екологічних проблем.
-Чи здійснюються Україною природоохоронні заходи щодо збереження природи Чорного моря?
(розповідь про заповідники)
5. Закріплення вивченого матеріалу.
Нанесення на контурну карту вивчених географічних об’єктів Чорного моря.
6. Підсумки, оцінювання результатів.
Експедиція до Чорного моря закінчилась. Мандруючи до моря, ви вже зовсім по іншому сприйматимете його.
Урок хочу завершити словами відомого природолюба Джеральда Даррелла: «Ми отримали в спадок невимовно прекрасний і різноманітний сад, але біда наша в тому, що ми погані садівники, які не опанували найпростіших правил садівництва. Зневажливо ставлячись до цього саду, ми робимо це з благодушним самовдоволенням неповнолітнього ідіота, який шматує ножицями картину Рембрандта».
Тож бережімо довкілля!
7. Домашнє завдання. Опрацювати відповідний параграф підручника, скласти декілька тестів по темі.
Тема: Канада.
Мета: сформувати систему знань про Канаду,
охарактеризувати особливості ЕГП, природних ресурсів, населення, господарства,
визначити фактори, які сприяють економічному розвитку країни, продовжити
розвивати навички роботи з джерелами географічних знань, виховувати повагу до
національної культури, української діаспори.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Форма проведення: урок-дослідження.
Обладнання: політична карта світу, карти атласу,
ілюстрації.
Хід уроку
1.Організаційний етап.
Найкраща
витрата часу – це праця. Сподіваюсь сьогодні на уроці ви отримаєте задоволення
від праці і відкриєте для себе багато нового й цікавого.
2.Актуалізація опорних знань і вмінь
учнів.
Прийом
«Творчий аналіз».
- З характеристикою яких країн ви
ознайомились на попередніх уроках?
- Які з них входять до «Великої сімки»? Які
загальні ознаки об'єднують ці країни?
3.Мотивація навчальної діяльності.
Прийом «Здивування
– проблемне питання».
Країни
Великої сімки мають певні схожі ознаки, які ви назвали. А чи може, на вашу
думку, країна, що має сировинну спеціалізацію (видобування корисних копалин,
виробництво продуктів харчування тощо), входити до числа найбільш розвинених
країн світу?
Якщо може, то за рахунок чого?
Ми ще
повернемось до нашого питання.
Прийом
«Впізнай країну».
Маккензі
Кінг, колишній прем’єр-міністр країни, на початку 20 століття нарікав: «У нашій
країні надто мало історії та занадто багато географії». Так, «географії» у цій
величезній, але малонаселеній країні, дійсно багато. На кожного жителя припадає
по 40 гектарів гір та рівнин. На 6 осіб – озеро. На кожну родину – якщо не
річка, то струмок. Ця країна має найдовшу у світі берегову лінію (120 тис. км)
і посідає перше місце за запасами деревини на одного жителя.
Назву цієї
країни перекладають як «поселення». На території цієї країни знаходиться Пн.
Магнітний полюс, який є центром виникнення північного сяйва. Саме в цій країні
виник хокей з шайбою.
4.Вивчення нового матеріалу.
Тема уроку
«Канада».
Завдання
уроку:
-
вплив
історичних передумов на формування країни;
-
сучасний
розвиток господарства;
-
українсько-канадські
відносини.
В ході
розгляду нового матеріалу зобразимо інтелект-карту.
Країна
кленового листя, «Американський Сибір» - так називають Канаду. Про це та багато
іншого ми дізнаємось з «візитки» країни.
Презентація «візитки».
Які ж
історичні особливості країни? (Випереджальне
завдання учня)
Прийом «
Робота в групах».
Група 1.
Використовуючи
карти атласу, дайте оцінку економіко-географічному положенню країні:
- характеристика
ЕГП,
- склад
території,
- ЕГП країни
сприяє чи ні економічному розвитку Канади.
Група 2.
Дослідити
природно-ресурсний потенціал Канади, скласти його господарську оцінку:
- на які
ресурси багата країна,
- коротка їх
характеристика,
- природні
умови і ресурси сприятливі для розвитку господарства чи ні.
Група 3.
Дослідити
особливості населення Канади:
- чинники,
які визначають основні риси населення Канади,
- демографічна
ситуація (тип відтворення, сальдо міграцій),
- структура
населення,
- розселення
(густота населення, урбанізація, міста-мільйонери).
Група 4.
Дослідити
особливості розвитку господарства:
-загальна
характеристика господарства,
-особливості
структури експорту та імпорту (товари та країни, з якими торгує Канада).
Група 5.
Дати коротку
характеристику галузям промисловості Канади:
- галузі
спеціалізації країни,
- галузі
промисловості, продукція, яку вони виробляють,
- промислові
центри.
Група 6.
Дослідити
сільське господарство країни, його особливості. Охарактеризувати транспорт Канади:
-структура
сільського господарства (тваринництво, рослинництво),
-провінції
та території, на яких проводиться с/г виробництво,
-зовнішні та
внутрішні види транспорту.
Прийом
«Дослідження».
Виступи учнів, оформлення
інтелект-карти.
Прийом
«Коло ідей».
Отже,
повернімось до нашого проблемного питання. Канада за короткий термін створила
ефективну ринкову економіку завдяки чому (учні під час обговорення складають перелік ідей).
Приклад
Канади показує, що сировинна спеціалізація – це ще не ознака відсталості.
Національне багатство Канади створене працею кількох поколінь, в тому числі й
працею українців.
Українці в
Канаді, канадсько-українські відносини (повідомлення
учнів).
А чи знаєте
ви, що міста Торонто, Ванкувер, Монреаль є містами-рекордсменами щодо прийняття
туристів?
Чи доводилось вам там бувати? Ні? Тоді запрошуємо на заочну туристичну подорож.
Презентація «Канада туристична».
5. Закріплення вивченого матеріалу.
Географічний
диктант.
1. Площа Канади становить... тис. км2.
2. Населення Канади... млн осіб.
3. За національним складом країна - ...
4. Канада забезпечена такими ресурсами, як ...
5. Господарство країни має... оснащеність.
6. Тип господарства Канади - ...
7. 90 % продукції виробляють у межах... промислового поясу.
8. Галузі спеціалізації Канади ...
9. Більшість енергії виробляється на ... електростанціях.
10. У машинобудуванні значна частка належить ...
11. У Канаді створений потужний хімічний комплекс, який випускає ...
12. В агропромисловому комплексі зайнято майже... економічно активного
населення.
13.Назвіть найбільші промислові центри та їх головну спеціалізацію.
6.Оцінювання учнів. Підсумок уроку.
7.Домашнє завдання.
Опрацювати
відповідний параграф підручника, відповісти на питання.
Творче
завдання. Порівняти Канаду та Україну.
Немає коментарів:
Дописати коментар